Bezpieczne rozwiązania dla kominka

SkamoEnclosure płyty do zabudowy kominków

Płyty do budowy kominka skamoenclosure

SkamoEnclosure Board to lekki materiał zapewniający wiele korzyści – doskonałą wartość rezystancji termicznej (wartość R), wysoką wytrzymałość mechaniczną, niską przewodność cieplną oraz maksymalne temperatury robocze do 1000°C. Wyjątkowa rezystancja termiczna sprawia, że płyta SkamoEnclosure Board jest w stanie wytrzymać ciągłe
cykle ciepła do maksymalnej temperatury roboczej; przy czym niska przewodność cieplna zapewnia maksymalną izolację w całym zakresie temperatur – sprawiając, że jest to idealny produkt dla zabudowy kominków niestandardowych.

 

Szerokość x Długość (mm)

Grubość (mm)

Waga (kg)

610 х 1000

25, 30, 40, 50, 60

3,4 – 8.,2

1000 х 1220

30, 50

8,2 – 13,7

 

Dowiedz się więcej

Płyty wermikulitowe do budowy kominka skamoenclosure

SkamoEnclosure Vermiculite Board wykonana z wermikulitu żaroodporna płyta o doskonałych właściwościach izolacyjnych, odporna na szok termiczny i bezpośrednie uderzenie płomieni. Płyty są łatwe w obróbce i montażu. Skład produktu pozwala na łatwe cięcie i kształtowanie za pomocą zwykłych narzędzi do obróbki drewna. Nadaje się do izolacji termicznej lub dodatkowej wszystkich konstrukcji ogniotrwałych. Obudowa paleniska nie nagrzewa się, możliwa jest zatem bardziej precyzyjna regulacja temperatury oraz skuteczniejsze rozprowadzenie ciepła w instalacjach DGP (z dystrybucją gorącego powietrza).

 

Szerokość x Długość (mm)

Grubość (mm)

1260 х 1000

20, 25, 30, 35, 40, 50, 60, 70, 80, 90, 100

1000 х 610

 

Dowiedz się więcej

ZASTOSUJ SKAMOENCLOSURE BOARD - UNIKNIJ PĘKNIĘĆ - UNIKNIJ PONOWNYCH WEZWAŃ

SkamoEnclosure Board widnieje na liście niepalnych materiałów izolacyjnych w europejskiej klasie A1. Wytrzymuje temperatury do 1000°C. Oznacza to, że płyty SkamoEnclosure Board chronią przed zapaleniem i nie przyczyniają się do rozprzestrzeniania szkodliwego dymu, a także nie uwalniają żadnych szkodliwych substancji obecnych w trakcie spalania.
Rezystancja termiczna oraz wytrzymałość płyt SkamoEnclosure Board przyczynia się również do zapobiegania powstawaniu pęknięć oraz eliminacji kosztownych ponownych wezwań od niezadowolonych klientów.

Lekkie i łatwe w dopasowniu

Lekkość płyt SkamoEnclosure Board sprawia, że jest to produkt łatwy w przenoszeniu oraz instalacji. Płyta SkamoEnclosure Board jest ok. 50% lżejsza niż inne płyty niepalne dostępne dzisiaj na rynku. Realizacja zabudowy kominka za pomocą płyty SkamoEnclosure Board jest niezmiernie łatwa: stosuje się powszechnie używane narzędzia do pracy z drewnem oraz imadła do przycinania, kształtowania i łączenia z dowolnym materiałem, pozostawiając niewiele niepotrzebnego materiału.

Płyty budowlane SkamoEnclosure Board dają się łatwo przycinać do dowolnego kształtu i rozmiaru.

Zamów Płyty

Akcesoria

Materiały do łączenia płyty z płytą

Preparat gruntujący

Preparat gruntujący Skamol Primer to gotowy produkt do użycia, wykonany na bazie szkła wodnego i innych składników stabilizujących nieorganicznych. Przeznaczony jest do impregnowania płyt SkamoEnclosure Board, płyt SkamoEnclosure Vermiculite Board oraz w celu zwiększenia ich przyczepności.

 

Pojemność

3 litry oraz 10 litrów

Wyskotemperaturowy klej

Klej Skamol Glue to odporny na wysoką temperaturę gotowy do użycia klej. Wykonany jest na bazie szkła wodnego i rozpuszczalników nieorganicznych. Przeznaczony jest do klejenia płyt kominkowych SkamoEnclosure Board. Aplikacja na wcześniej zaimpregowaną powierzchnię preparatem gruntującym Skamol Primer.

 

Pojemność

300 ml

 

Wkręty

Wymiary

Ilość sztuk / opakowanie zbiorcze

3,5 mm / 55 mm

100 / opak.

 

Materiały do łączenia płyty ze ścianą oraz wykończenia obudowy kominkowej

Zaprawa klejąca

Zaprawa klejowa do płyt kominkowych SkamoEnclosure Board. Cechuje ją wysoka wydajność oraz wysoka przyczepność do podłoża i płyt SkamoEnclosure Board. Duża podatność na obróbkę oraz optymalne właściwości fizyczne.  Dostarczana w formie suchej mieszanki proszkowej, gotowa do użycia po rozrobieniu z wodą.

 

Opakowanie

Ilość sztuk / opakowanie zbiorcze

20 kg worek

56 / paleta

 

Kołki

Dostępna długość

90 mm , 110 mm , 140 mm

 

Masa strukturalna

Gotowa masa strukturalna w kolorze białym do stosowania na płytach kominkowych SkamoEnclosure Board, SkamoEnclosure Vermiculite Board. Produkt przeznaczony jest do przygotowywania powierzchni ścian na kominku pod malowanie. Odpowiednia pod większość dostępnych na rynku wewnętrznych farb dyspresyjnych. Masa jest przeznaczona do nanoszenia pacą.

 

Opakowanie

Ilość sztuk

20 kg

56/paleta

 

Masa szpachlowa

Gotowa jednorodna masa mineralna w kolorze białym, do stosowania na płytach kominkowych SkamoEnclosure Board, SkamoEnclosure Vermiculite Board  a także wewnątrz pomieszczeń. Produkt przeznaczony jest do przygotowywania powierzchni ścian na kominku pod malowanie. Odpowiednia pod większość dostępnych na rynku wewnętrznych farb dyspersyjnych. Uzyskana powierzchnia jest elastyczna, łatwo szlifowalna, można w niej zatopić w celu wzmocnienia obudowy kominka siatkę z włókna szklanego. Masa jest przeznaczona do nanoszenia pacą.

 

Opakowanie

Ilość sztuk / opakowanie zbiorcze

15 kg worek

56 / paleta

 

Siatka wzmacniająca z włókna szklanego, 160 g/m²

Opakowanie

50 m²