Bezpieczne rozwiązania dla kominka

SkamoEnclosure płyty do zabudowy kominków

Płyty do budowy kominka skamoenclosure

SkamoEnclosure Board to lekki materiał zapewniający wiele korzyści – doskonałą wartość rezystancji termicznej (wartość R), wysoką wytrzymałość mechaniczną, niską przewodność cieplną oraz maksymalne temperatury robocze do 1000°C. Wyjątkowa rezystancja termiczna sprawia, że płyta SkamoEnclosure Board jest w stanie wytrzymać ciągłe
cykle ciepła do maksymalnej temperatury roboczej; przy czym niska przewodność cieplna zapewnia maksymalną izolację w całym zakresie temperatur – sprawiając, że jest to idealny produkt dla zabudowy kominków niestandardowych.

 

Szerokość x Długość (mm)

Grubość (mm)

Waga (kg)

610 х 1000

20, 30, 40, 50, 60

3,4 – 6,9

1000 х 1220

6,9 – 13,7

 

Dowiedz się więcej

Płyty wermikulitowe do budowy kominka skamoenclosure

SkamoEnclosure Vermiculite Board wykonana z wermikulitu żaroodporna płyta o doskonałych właściwościach izolacyjnych, odporna na szok termiczny i bezpośrednie uderzenie płomieni. Płyty są łatwe w obróbce i montażu. Skład produktu pozwala na łatwe cięcie i kształtowanie za pomocą zwykłych narzędzi do obróbki drewna. Nadaje się do izolacji termicznej lub dodatkowej wszystkich konstrukcji ogniotrwałych. Obudowa paleniska nie nagrzewa się, możliwa jest zatem bardziej precyzyjna regulacja temperatury oraz skuteczniejsze rozprowadzenie ciepła w instalacjach DGP (z dystrybucją gorącego powietrza).

 

Szerokość x Długość (mm)

Grubość (mm)

1000 х 610

20, 25, 30, 35, 40, 50, 60, 70, 80, 90, 100

1000 х 1226

 

Dowiedz się więcej

ZASTOSUJ SKAMOENCLOSURE BOARD - UNIKNIJ PĘKNIĘĆ - UNIKNIJ PONOWNYCH WEZWAŃ

SkamoEnclosure Board widnieje na liście niepalnych materiałów izolacyjnych w europejskiej klasie A1. Wytrzymuje temperatury do 1000°C. Oznacza to, że płyty SkamoEnclosure Board chronią przed zapaleniem i nie przyczyniają się do rozprzestrzeniania szkodliwego dymu, a także nie uwalniają żadnych szkodliwych substancji obecnych w trakcie spalania.
Rezystancja termiczna oraz wytrzymałość płyt SkamoEnclosure Board przyczynia się również do zapobiegania powstawaniu pęknięć oraz eliminacji kosztownych ponownych wezwań od niezadowolonych klientów.

Lekkie i łatwe w dopasowniu

Lekkość płyt SkamoEnclosure Board sprawia, że jest to produkt łatwy w przenoszeniu oraz instalacji. Płyta SkamoEnclosure Board jest ok. 50% lżejsza niż inne płyty niepalne dostępne dzisiaj na rynku. Realizacja zabudowy kominka za pomocą płyty SkamoEnclosure Board jest niezmiernie łatwa: stosuje się powszechnie używane narzędzia do pracy z drewnem oraz imadła do przycinania, kształtowania i łączenia z dowolnym materiałem, pozostawiając niewiele niepotrzebnego materiału.

Płyty budowlane SkamoEnclosure Board dają się łatwo przycinać do dowolnego kształtu i rozmiaru.

Zamów Płyty

Akcesoria

Materiały do łączenia płyty z płytą

Preparat gruntujący

Preparat gruntujący SkamoEnclosure Primer to gotowy produkt do użycia, wykonany na bazie szkła wodnego i innych składników stabilizujących nieorganicznych. Przeznaczony jest do impregnowania płyt SkamoEnclosure Board, płyt SkamoEnclosure Board Gold oraz SkamoEnclosure Brick w celu zwiększenia ich przyczepności.

 

Opakowanie

Ilość sztuk / opakowanie zbiorcze

1litr butelka plastikowa

6 / karton

Wyskotemperaturowy klej

Klej SkamoEnclosure Glue to odporny na wysoką temperaturę gotowy do użycia klej. Wykonany jest na bazie szkła wodnego i rozpuszczalników nieorganicznych. Przeznaczony jest do klejenia płyt kominkowych SkamoEnclosure Board. Aplikacja na wcześniej zaimpregowaną powierzchnię preparatem gruntującym SkamoEnclosure Primer.

 

Opakowanie

Ilość sztuk / opakowanie zbiorcze

310 ml kartusz

12 / karton

1 kg rękaw foliowy

18 / karton

1,65 kg wiaderko

6 / karton

5 kg wiaderko

 

 

Wkręty

Wymiary

Ilość sztuk / opakowanie zbiorcze

3,5 mm / 45 mm

100 / opak.

3,5 mm / 55 mm

100 / opak.

 

Materiały do łączenia płyty ze ścianą oraz wykończenia obudowy kominkowej

Zaprawa klejąca

Zaprawa klejąca do płyt kominkowych SkamoEnclosure Board. Cechuje ją wysoka wydajność oraz wysoka przyczepność do podłoża i płyt SkamoEnclosure Board. Duża podatność na obróbkę oraz optymalne właściwości fizyczne. Nie nadaje się do osadzania siatek zbrojeniowych. Dostarczana w formie suchej mieszanki proszkowej, gotowa do użycia po rozrobieniu z wodą.

 

Opakowanie

Ilość sztuk / opakowanie zbiorcze

20 kg worek

56 / paleta

 

Kołki

L/ d / D / maks. grubość izolacji

Ilość sztuk / opakowanie zbiorcze

90 mm / 8 mm / 35 mm / 40 mm

10 / opak.

110 mm / 8 mm / 35 mm / 60 mm

10 / opak.

140 mm / 8 mm / 35 mm / 90 mm

10 / opak.

 

Masa szpachlowa

Gotowa jednorodna masa mineralna w kolorze białym, do stosowania na płytach kominkowych SkamoEnclosure Board, SkamoEnclosure Board Gold oraz SkamoEnclosure Brick a także wewnątrz pomieszczeń. Produkt przeznaczony jest do przygotowywania powierzchni ścian na kominku pod malowanie. Odpowiednia pod większość dostępnych na rynku wewnętrznych farb dyspersyjnych. Uzyskana powierzchnia jest elastyczna, łatwo szlifowalna, można w niej zatopić w celu wzmocnienia obudowy kominka siatkę z włókna szklanego. Masa jest przeznaczona do nanoszenia pacą.

 

Opakowanie

Ilość sztuk / opakowanie zbiorcze

15 kg worek

56 / paleta

 

Siatka wzmacniająca z włókna szklanego, 145 g/m²

Opakowanie

5 m²

50 m²

 

Pozostałe

Drzwiczki rewizyjne umożliwiają łatwy dostęp do wnętrza okapu kominka, nie wpływając na estetykę instalacji kominkowej (przy zapewnieniu ciągłości izolacji). Drzwiczki montowane są w obudowie za pomocą kleju i wkrętów (w zestawie z drzwiczkami są specjalne wąsy montażowe pozwalające na mocowanie ich w ścianach obudowy kominka grubości 30, 40 lub 50 mm).

Wypełnieniem drzwiczek jest płyta wermikulitowa o grubości 30 mm, która zapewnia dobrą izolację, jednocześnie jej powierzchnia może być łatwo pokryta materiałem dekoracyjnym w kolorze obudowy, co sprawia, iż drzwiczki praktycznie są niewidoczne. Kolejną zaletą jest brak uchwytów, czy klamek służących do otwierania, odbywa się ono przy pomocy systemu „click” .

 

Wymiary (mm)

300 / 300

400 / 400

400 / 600

600 / 800